Новорічне свято
Привітання від КЗ ДНЗ №268
Доброго дня шановні батьки та відвідувачі мого блогу, запрошую Вас переглядати усі мої заняття на ютуб-каналі за активним посиланням
з 08.11.2022
Активне посилання на мій ютуб -канал
https://www.youtube.com/channel/UCl3V5VYxlxeqHS_sB04aQLA
Привітання для дітей та батьків з 1 вересня!
«Формування економічної компетентності дошкільників засобами дидактичних ігор та пошуково – дослідницької діяльності в рамках проекту сталого розвитку»

Усім нам протягом дня доводиться вирішувати багато питань пов’язаних з економікою. І те, як ми це робимо, залежить від рівня нашої культури, уміння з-поміж інших визначати нагальні потреби, правильно організовувати своє життя й свої стосунки з людьми.
Стикаючись
з різними поняттями економічних категорій у ранньому віці, дитина не акцентує
на них свою увагу, а початкові економічні знання малюків поверхові. Тож, завдання
дорослих – так організувати дитячу діяльність, щоб у повсякденному житті маля
не лише оволодівало новими знаннями, вміннями та навичками, а й закріплювало їх
в активній діяльності. А найбільш
доцільно вирішувати ці питання в процесі самостійної роботи, в
дидактичних іграх, пошуково - дослідницькій діяльності, що стимулює пізнавальну активність дошкільників.
Я вважаю, що роботу з економічного
виховання маленьких чомусиків треба починати з
раннього періоду їхнього життя. Адже це той період, коли немає потреби
перенавчати та перевиховувати, - достатньо лише мудро виховувати, пропонувати дітям раціональну
діяльність в усьому, що вони пізнають або вчаться, враховуючи особливості їх
пізнавальної діяльності та забезпечуючи попереднє обговорення їх діяльності,
зокрема доцільність і послідовність; наочну демонстрацію пропонованих
економічних знань.
Роботу з питань
економічного навчання я розпочала в групі старшого дошкільного віку. Я познайомила їх із елементарними економічними
знаннями, економічними термінами, переходячи від бережливості до економіки.
Формуючи економічний світогляд
дітей, я розширювала знання дітей про
те, що праця є основою діяльності людини, джерелом її існування; знайомила з
різними професіями людей, намагалася виховувати особистісні якості дошкільнят,
що пов’язані з економічною діяльністю.
Процес економічного виховання я реалізовую через
різні форми його організації. Це дає можливість проявити творчість,
індивідуальність і, що особливо важливо, зробити процес пізнання цікавим і
доступним для дітей. Головне - говорити з дитиною на доступній їй мові, тому я
віддаю перевагу таким формам, як гра.
Оформлені дидактичні ігри «Ким бути?», «Обмін»,
«Сімейний бюджет», «Покупки», які допомагають уточнити і закріпити уявлення
дітей про світ економічних явищ. Діти набувають нових економічних знань, умінь
та навичок і вчаться реалізовувати їх у різних умовах і з різними об'єктами.

Користуючись
наробками колег та педагогів новаторів, розробила тематичне планування з питань
економічного виховання, за яким планую працювати з дітьми молодшої групи.
Подальша моя діяльність буде спрямована на поступове (через
багаторазове повторення) формування у дітей звичних моделей поведінки, які вони
обиратимуть протягом подальшого життя у подібних ситуаціях
Немає коментарів:
Дописати коментар